Headless CMS - nodalītā satura pārvaldība

Headless CMS

"Headless CMS" ir satura pārvaldības sistēma, kas atšķiras no tradicionālajām CMS sistēmām, piemēram, WordPress, ar to, ka tai nav iebūvētas lietotāja saskarnes satura prezentēšanai. Galvenā atšķirība ir tā, ka headless CMS koncentrējas tikai uz satura aizmugures daļu (backend), nodalot satura glabāšanu un pārvaldību no tā prezentācijas. Tas nozīmē, ka satura izstrāde un uzglabāšana notiek atsevišķi no tā, kā šis saturs tiek parādīts galalietotājiem.

Ar headless CMS, mēs ne tikai atbrīvojamies no tradicionālajiem tehnoloģiju ierobežojumiem, bet arī atveram durvis radošumam un inovācijām, ļaujot mūsu saturam spīdēt caur jebkuru platformu un ierīci.

API orientēts

Headless CMS parasti izmanto RESTful vai GraphQL API, lai ļautu viegli integrēt satura pārvaldības sistēmu ar dažādām lietotāja saskarnēm, piemēram, tīmekļa vietnēm, mobilajām lietotnēm, IoT ierīcēm un citur.

Elastība un pielāgojamība

Šāda veida CMS sniedz lielāku elastību izstrādātājiem, ļaujot izveidot pielāgotu lietotāja saskarni un integrēt sistēmu ar dažādām tehnoloģijām BEZ ierobežojumiem.

Satura atkārtota izmantošana

Satura atdalīšana no prezentācijas slāņa ļauj vieglāk atkārtoti izmantot to dažādās platformās un ierīcēs, piemēram, mājas lapās un mobilajās ierīcēs, trešo pušu katalogos utml.

Drošība

Dati un saturs ir nodalīti no prezentācijas. Tie pat var atrasties katrs uz dažādiem serveriem dažādās pasaules malās, un ir iespējams panākt, ka datiem un saturam nevar tikt klāt tikai no noteiktiem tīkliem un ar speciālām atļaujām.

Satura veidotāju neatkarība

Satura veidotāji var strādāt neatkarīgi no izstrādātājiem un netraucēt viens otra darbu. Vienlaicīgi var tik izstrādātas vairākas prezentācijas vietnes, kas atspoguļo to pašu saturu.
Headless CMS piedāvā ne tikai tehnoloģisko elastību un satura adaptēšanas iespējas, bet arī atver durvis uz nākotnes tehnoloģijām, saglabājot sistēmu vienmēr aktuālu un gatavu jauninājumiem.