Sākums » Lietojamība » Lietojamības novērtējums

Lietojamības novērtējums

Lietojamības novērtējums sastāv no atbildēm uz 150-200 lietojamības eksperta sastādītiem jautājumiem, kas iedalīti vairākās tematiskajās grupās, atkarībā no vietnes, programmas vai cita digitālā produkta specifikas.

Vērtējuma laikā, atbildot uz jautājumiem, tiek veikts attiecīgā jautājuma salīdzinošais novērtējums, sniegts komentārs, kas nepieciešamības gadījumā tiek papildināts ar atbilstošiem ekrān šāviņiem un lietojamības speciālista rekomendācijām.

Šo lietojamības testa veidu var veikt jebkurai vietnei, programmai vai digitālajam produktam, neatkarīgi no tā izstrādes statusa. Gataviem produktiem lietojamības novērtējums dod iespēju atklāt lietojamības problēmas, kuru labojumus var iekļaut nākamajās produkta versijās, bet aktīvā izstrādē esošai vietnei, programmai vai digitālajam produktam iespēju uzreiz veikt nepieciešamos labojumus, lai nepieļautu problēmu nonākšanu produkcijā.

Lai maksimāli efektīvi izmantotu lietojamības novērtējumu sniegtās iespējas, rekomendējoši ir tās veikt regulāri. Sk. lietojamības monitorings.

NODEVUMI

  • Novērtējuma atskaite, komentāri
  • Rekomendācijas