Sākums » Dizains » Prototipi (Mockups/wireframes)

Prototipi (Mockups/wireframes)

Vietnes, programmas vai digitālā produkta prototipēšana ir versijas uzmetums vai skice, kas ļauj jums sakārtot un prezentēt savas idejas, lai parādītu komandai vai pasūtītājam vispārējās koncepcijas nodomu, pirms ieguldīt laiku un naudu izstrādē.

Ir šādi prototipu veidi:

  • Zemas izšķirtspējas prototipi;
  • Augstas izšķirtspējas prototipi;
  • Interaktīvie prototipi.

ZEMAS IZŠĶIRTSPĒJAS PROTOTIPI

Zemas izšķirtspējas prototipi ir prototipi, ko var veikt jebkurā projekta stadijā. Izmantojot papīru un zīmuli, vai skicēšanas programmas var ātri un efektīvi komandas dalībniekiem vai klientam pasniegt idejas konceptuālo skaidrojumu un panākt kopīgu izpratni par risinājuma attīstības virzienu. Šis ir pats lētākais un vienlaicīgi nenovērtētākais prototipēšanas veids.

AUGSTAS IZŠĶIRTSPĒJAS PROTOTIPI

Augstas izšķirtspējas prototipi tādi prototipi, kas parāda vietnes, programmas vai digitālā produkta detaļas un ir daļa no izstrādes specifikācijas, kas palīdz programmētājiem un pasūtītājam izprast kā vietne, programma vai digitālais produkts izskatīsies, kad tas tiks pabeigts.

INTERAKTĪVIE PROTOTIPI

Interaktīvie prototipi ir tādi prototipi, kas simulē reālas darbības, piemēram, kas notiek, kad ar peli uzspiež uz kādas pogas vai saites. Šos prototipus izmanto, lai parādītu kā vietne, programma vai digitālais produkts strādās. Šos prototipus bieži izmanto lietojamības testos, lai izspēlētu noteiktu lietojamības scenārijus.

Ar viesiem prototipiem ir iespējams uzlabot lietojamību, jo vizuālā ilustrācija vienmēr dod iespēju ātrāk pamanīt potenciālās problēmas.