Sākums » Blogs » Personalizēts sīkdatņu paziņojums

Personalizēts sīkdatņu paziņojums

Es šajā blogā nerakstīšu par juridiskajiem aspektiem, jo neesmu speciālists, bet es aplūkošu risinājumus.

Jau labu laiku visās mājas lapās, ja tās izmanto trešo pušu vai savējos risinājumus, kas izvieto sīkdatnes mājas lapas apmeklētāja pārlūkā, ir jāizvieto logs par to un arī iespējas atteikties vai apstiprināt faktu, ka sīkdatnes tiek izvietotas apmeklētāja pārlūkā.

Sīkdatnes, kas nodrošina mājas lapas funkcionalitāti nav jāapstiprina, bet tikai jāinformē par to esamību, savukārt sīkdatnes, kas pēc tam tiek izmantotas mārketinga vai statistikas pētījumiem mājas lapas apmeklētājam ir jāapstiprina vai jānoraida. Ja apmeklētājs tiek tikai informēts par sīkdatņu izmantošanu, tad ir jābūt pieejamai informācijai kā šīs sīkdatnes mājas lapas apmeklētājs var izdzēst.

Lielos vilcienos šie sīkdatņu informējošie logi iedalās trīs veidos – tādi kur var tikai apstiprināt, tādi, kur var apstiprināt vai noraidīt sīkdatņu izmantošanu un tādi, kur var izvēlēties kādas sīkdatnes mājas lapas apmeklētājs apstiprina.

Attēls: Sīkdatņu paziņojumu logu populārākie piemēri

Kā redzams ir ļoti dažādi piemēri un tos var atrast bez sava gala. Ievadiet Google meklētājā frāzi “cookie notice” un attēlu sadaļā atradīsiet tūkstošiem piemēru.

Jau labu laiku skatoties uz šiem paziņojumiem, es redzu, ka tie ir sausi un garlaicīgi. Pilda tikai likumā noteiktās prasības. Ir vietas, kur šis paziņojums ir gaumīgi sakārtots, pieskaņots mājas lapas stilam, bet ļoti daudz piemēru ir tādi, kur tas ir tikai formalitāte, līdz ar ko šis elements mājas lapas apmeklētājam nav nekas vairāk, kā traucējošs elements.

Mans redzējums ir tāds. Ja jau šis ir obligāts nosacījums, tad vajadzētu to izmantot mazliet kreatīvāk, veidot šo sīkdatņu paziņojuma lodziņu ar izdomu, papildināt to ar attēlu vai banneri, noformulēt uzrunas un skaidrojošos tekstus draudzīgā manierē, protams, nezaudējot juridisko jēgu.

Šīs idejas iedvesmots radīju WordPress spraudni, kas nodrošina šādu funkcionalitāti:

  • Paziņojuma krāsu gammu pielāgošanu tekstiem, pogām un fonam;
  • Attēla pievienošanu, kas parādās virs lodziņa;
  • Uzrunas teksta ievadi;
  • Paskaidrojuma teksta ievadi;
  • Daudzu valodu atbalsts;
  • Mājas lapā izvietojamo skriptu administrēšanu, kas nodrošina iespēju atzīmēt kādas sīkdatnes tiek apstiprinātas;
  • Sīkdatnes izvietojošie skripti lapā tiek ielādēti tikai pēc to apstiprināšanas.

Pēdējais punkts ir ļoti būtisks, jo bieži vien visas sīkdatnes jau ir ievietotas apmeklētāja pārlūkā, pirms tas vēl ir paspējis noreaģēt, kas nozīmē, ka tagad ir jāmeklē veids kā no tām tik vaļā.

Noslēgumā pievienoju ekrānšāviņu ar mana darba augļiem.

Attēls: Sīkdatņu paziņojums ar pielāgotām krāsām izcelto attēlu

Šis ir tikai viens piemērs. Kreativitāte un kā tas varētu būt ir jūsu rokās.